Sváteční volejbalový turnaj

Novinky Sport

 

Ve čtvrtek 27. 12. 2018 se v tělocvičně místní základní školy uskutečnil Sváteční volejbalový turnaj. Iniciativa, která vzešla v průběhu pravidelných volejbalů hraných už od listopadu (více ve článku sportuj s námi zde) od samotných hráčů, se za podpory našeho Spolku podařila realizovat, a možná dala začátek nové tradici…

Po bezpochyby bohatých svátečních hodech se sešlo na 4 desítky hráčů, kteří se rozhodli nečekat se spalováním Vánočních kalorií až do nového roku, ale začít hned pěkně od podlahy.

6 družstev se v tabulce utkalo systémem každý s každým. Z časových důvodů se hrálo na 2 krátké sety do 15 bodů a zápas mohl skončit i remízou. Každý tým musel být smíšený, s minimálně třemi ženami v týmu. O vítězi rozhodl největší počet získaných bodů v pěti zápasech.

                 

Obrázek hry byl pro pořadatele i všechny zúčastněné velmi příjemným překvapením. Hrálo se na příjemné amatérské úrovni, ale k vidění byly i velmi zajímavé situace a pohledné útočné akce. Celý turnaj se nesl v duchu fair-play a velmi přátelské atmosféře. Aby také ne, když drtivá většina zúčastněných byla z řad stávajících či minulých sousedů a přátel z Konské, Osůvek a Borku.

Průběh turnaje postupně přeci jen vymanil 2 nejlepší týmy, které vyhrály své první 4 zápasy, a v tom posledním si to mezi sebou rozdali ve vyrovnané třísetové bitvě. Vítězem turnaje se tak nakonec stali Šmoulové, druhé místo obsadily Pandy a třetí se umístili Sekáči.

Po celou dobu turnaje poskytla hráčům zázemí naše klubovna, kde bylo připraveno občerstvení, nechyběl škopek iontového nápoje, který si hráči mohli vychutnat dokonce u live přenosu na TV přímo z tělocvičny!

V klubovně pak večer proběhlo i vyhlášení vítězů turnaje a předání symbolických cen. Po vyhlášení proběhlo skromné posezení, kterého se zúčastnili nejen hráči volejbalu, ale další sportovci, se kterými se potkáváme v průběhu našich aktivit v Konské – členové týmu FC Konská, který letos na domácím turnaji obsadil 3. místo, ale také hráči týmu 3K Konská, kteří letos vybojovali postup do 5. Amatérské bowlingové ligy, vítězstvím v lize 6.

Všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávený čas, a věřím, že se na stejné akci potkáme i za rok!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *