Třinec chystá změnu územního plánu

Novinky
Odbor stavebního řádu a územního plánování Magistrátu města Třince se na jaře chystá zahájit změnu územního plánu města. V souvislosti s tímto krokem se obrací na občany s prosbou o vyplnění tematicky zaměřeného 
dotazníku, který můžete vyplnit také elektronicky pod odkazem O městě/Ankety/2019.
letecký pohled na Třinec
 
 
 

„Třinec má platný územní plán od roku 2011, k němu pak byly pořízeny tři změny, poslední byla zastupitelstvem schválena v minulém roce. Hlavními důvody, proč město začne v letošním roce pořizovat  4. změnu územního plánu, jsou nová legislativa v oblasti stavebního práva, došlé podněty na pořízení změn v územním plánu a potřeba zúžení dopravního koridoru po dostavbě přeložky silnice I/11,“ vysvětlila vedoucí odboru stavebního řádu a územního plánování třinecké radnice Věra Pindurová a zdůraznila, že občané, kteří uvažují o změně zařazení svých pozemků v územním plánu, mohou žádosti podávat do konce února letošního roku. Po zahájení projednávání změny již nové žádosti nemohou být zohledněny.

Vlastníci pozemků a další zájemci najdou úplné platné znění územního plánu Třince na webových stránkách města zde http://www.trinecko.cz/uzemni-plan/ds-1209/p1=6180. V případě nejasností mohou vznést dotaz rovněž písemně či telefonicky. Rádi na Vaše dotazy odpovíme i osobně v kancelářích odboru stavebního řádu a územního plánování.

„Územní plán je základní koncepční dokument města, který mimo jiné říká, kde se smí stavět, co a za jakých podmínek. Stanovuje rozvoj území obce, ochranu přírodních a kulturních hodnot, plošné a prostorové uspořádání, veřejnou infrastrukturu atp. Řeší nejen vnitřní město, ale i okolní krajinu. Dokument se dotýká nejen stavebníků, státní a veřejné správy, ale svojí podstatou se týká všech uživatelů území a jeho obyvatel,“ vysvětluje vedoucí odboru stavebního řádu a územního plánování třinecké radnice Věra Pindurová.

V souvislosti s chystanou změnou územního plánu najdete v prvním letošním čísle Třineckého zpravodaje tematicky zaměřený dotazník, jehož výsledky budou po vyhodnocení využity při zpracování změny územního plánu. Vyplněné dotazníky je možné odeslat poštou na adresu magistrátu, Jablunkovská 160, nebo vhodit do připravených schránek v budově radnice, v Knihovně Třinec na Lidické ulici a v kině Kosmos. Dotazník můžete vyplnit i elektronicky zde: http://www.trinecko.cz/dotaznik-k-nbsp-uzemnimu-planu/d-43333/p1=2694

 

Zodpovídá: Mgr. Šárka Szlaurová
Vytvořeno / změněno: 8.2.2019 / 8.2.2019 | Zveřejnit od-do: 12.2.2019-15.3.2019

Článek zkopírován z webových stránek města Třince: www.trinecko.cz
Originální článek:  zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *