POZNÁVACÍ VÝLET NA OPEVNĚNÍ ŠANCE 21. 5. 2022

Vážení členové a příznivci Spolku “Za rozvoj Konské“,

dovolujeme si Vás pozvat na turisticko-poznávací výlet na opevnění Šance, které v dobách dávno minulých sloužilo k obraně Jablunkovského průsmyku zejména před útoky ze strany Osmanské říše a uherských povstalců. Dne 21. 5. 2022 společně navštívíme nově vybudované návštěvnické centrum a samotné opevnění, k čemuž nám bude nápomocen průvodce se svým výkladem. Po komentované prohlídce opevnění bude v závislosti na počasí následovat “dobrovolná“ turistická procházka.

Pomozte nám tedy obnovit tradici výletů pořádaných našim spolkem. Odměnou Vám za to bude objevení nových, nepoznaných míst v našem regionu.

Program výletu:

8:15     – sraz na vlakovém nádraží Třinec – Konská

8:25     – odjezd vlaku směr Návsí (samozřejmostí je možnost přistoupení cestou)

8:43     – příjezd a přestup v Návsí na autobus směr Mosty u Jablunkova, Šance, opevnění (odjezd autobusu 8:58)

9:24     – příjezd na zastávku Mosty u Jablunkova, Šance, opevnění

10:00    – začátek komentované prohlídky opevnění (vstupné hrazeno spolkem)

Po absolvování prohlídky se přesuneme po svých na hřebeny našich Beskyd, kde postupně budeme moci navštívit Kamennou chatu pod Velkým Polomem, Severku a Skalku s návratem na vlakové nádraží v Mostech u Jablunkova (celková trasa 10 km). V případě špatného počasí či nemožnosti účasti na turistické části výletu se nabízí návštěva nedaleké přírodní památky “Kamenné Gule Megonky“ nacházející se na Slovenské straně (2,5 km od opevnění), případně návrat domů přes Mosty u Jablunkova.

V případě zájmu či potřeby dalších informací nás kontaktuje na e-mailové adrese zarozvojkonske@gmail.com nebo na telefonním čísle 608 904 476.

Těšíme se na Vás

Spolek “Za rozvoj Konské“