Memoriál Radka Ciencialy 2024

Novinky Sport Událost

V sobotu 21.9.2024 se na hřišti u základní školy v Konské uskutečnil tradiční turnaj v malé kopané. Krátký report Vám přinášíme v tomto příspěvku.

Hned na začátku je nutné zmínit, že od letošního roku jsme změnili název našeho turnaje, ale pokračovali jsme letos v jeho tradici již sedmnáctým ročníkem. Memoriál nese jméno našeho kamaráda a souseda Radka Ciencialy, který byl nejen zapáleným sportovcem, mezi jinými svými koníčky léta vedl a staral se o fungování týmu ČČK Osůvky United, ale i velmi společensky aktivním člověkem, angažovaným v různých organizacích působících nejen v naši městské části. Radek nás všechny šokoval svým náhlým odchodem jen několik týdnů poté, co na našem turnaji zvedl nad hlavu vítězný pohár. Čest jeho památce.

Za krásného slunečného rána se v sobotu 21.9.2024 v Konské sešlo 5 týmů, aby se utkaly nejprve všichni navzájem mezi sebou v tabulce, z níž 2 nejlepší týmy postoupily do superfinále.

FC Konská

ČČK Osůvky United

Green Bar Borek

FC Lehký offside

Oceloví draci Třinec

Po krátkém úvodním slovu a přivítání všech účastníků následovala symbolická minuta ticha, po které se na hřišti rozjel nekompromisní boj o branky a body. Nechyběly ani krásné, ani vtipné fotbalové momenty, vyhrocené emoce ani fair play gesta. Do superfinále se nakonec probojovaly týmy ČČK Osůvky United jako nejúspěšnější tým základní skupiny  a z druhého místa domácí FC Konská. Těsně před branami superfinále zůstal tým Green Bar Borek, který obsadil konečné třetí místo v turnaji.

Závěrečné superfinále nabídlo zprvu vedení dvojnásobného obhájce týmu Osůvek a tuhý boj o vyrovnání těsně před koncem základní hrací doby. To se domácímu týmu Konské povedlo a o výherci turnaje musely rozhodovat pokutové kopy. V nich se štěstí přiklonilo na stranu domácích, kteří tak znemožnili Osůvkám zvednout Putovní pohár pro vítěze potřetí za sebou.

V průběhu závěrečného vyhlašování výsledků byli oceněni i nejlepší střelec turnaje a nejlepší brankář turnaje. Nového ocenění „sympaťák turnaje“ se dočkala vůbec první žena, která se objevila na trávníku v průběhu našeho turnaje.

Vitězům a všem oceněným gratulujeme, a už nyní se těšíme na příští ročník turnaje!

Zveme Vás rovněž k prohlídce fotogalerie z turnaje zde.

Po vyhlášení výsledků následovalo sousedské grilování s posezením a atrakcemi pro děti, které se především díky krásnému podzimnímu počasí protáhlo do pozdních večerních hodin.

Nakonec mi dovolte poděkovat nejen všem zúčastněným a divákům, ale především všem, kteří přiložili ruku k dílu v průběhu přípravy turnaje a jeho průběhu (a úklidu), nebo svým menším či větším sponzorským darem podpořili tuto akci. Nelze v tuto chvíli opomenout ani partnerství Města Třinec, které již dlouhá léta podporuje celoroční činnost našeho Spolku „Za rozvoj Konské“.

Věříme, že nás všechny letošní ročník dobře navnadil a že se ve mnohém větším počtu sejdeme v Konské i za rok, kdy si budeme připomínat 720 let od založení obce!

Těšíme se na Vás už teď!