​Začali prohrou, přesto znovu vyhráli!

Novinky

V sobotu 8. 10. 2016 se na hřišti při základní škole Konská – Osůvky uskutečnil tradiční turnaj v malé kopané „O putovní pohár OS Za rozvoj Konské“, který letos pokračoval svým jedenáctým ročníkem.

Vzhldem k pozdějšímu termínu jsme se trochu obávali o to, jaké nám bude dopřáno počasí, nicméně dešťové období skončilo tak akorát, hřiště stihlo relativně vyschnout, a nic nebránilo tomu, aby si na něm změřilo své fotbalové síly a dovednosti 8 vítězství chtivých týmů.

Do letošního ročníku nastoupily tyto týmy:

FC Konská, Tiradores, Kojkovice, FC Tip, FC Polokovice Něbory, Green Bar Borek, Eagles a Svibice.

Letos došlo oproti minulým letem opět k úpravě herního systému, kdy dvě základní skupiny určily pouze umístění ve skupinách, a postupovaly všechny týmy do vyřazovací části. Cílem bylo přidat každému týmu do programu jeden zápas, a také dát všem týmům možnost utkat se ve vyřazovací části, což je férovější v případě, že je jedna skupina „papírově“ silnější než druhá.  
Turnaj se podařilo odehrát v plánovaném čase a i počasí docela drželo, až na pár kapek deště, které se objevily v pozdější fázi vyřazovací části. A jak turnaj dopadl po sportovní stránce?

Nejprve ve zkratce přiblížíme cestu turnajem domácího týmu FC Konská. Ten do turnaje nastupoval z pozice obhájce vítězství, a tudíž měl tu čest svým utkáním turnaj zahájit. Proti týmu Svibice (kdysi Neladrinks) se mu ale vstup do turnaje příliš nepovedl a mimo poločasového vedení 1:0 nakonec prohrál 1:2. V dalších zápasech už ale naši borci bodovali naplno, porazili 4:1 tým FC Polokovice Něbory a 1:0 FC Tip, a v základní skupině obsadili 2. místo. Čtvrtfinále pak přivedlo našemu týmu do cesty další klub bojující v Třinecké městské lize – Tiradores, se kterým se povedlo uhrát poslední relativně jednoznačný zápas turnaje a vyhrát 3:0. Semifinálovým soupeřem týmu Konské byl tým Green Baru Borek, který doposud procházel turnajem jako nůž máslem. A když vedl Borek už 1:3, zdálo se, že už je osud zápasu zpečetěn. Domácí hráči ale zabrali a dokázali srovnat na 3:3, co více, v penaltovém rozstřelu byli efektivnější a tak nejtěsnějším možným rozdílem opět po roce proklouzli do finále. Ve finále na nás čekal mladý dravý tým Eagles. Zápas se hrál velmi opatrně a bylo vidět, že na obtížném terénu nikdo nechce udělat chybu. První poločas branku nepřinesl. Ve druhé půli už však došlo pozvednutí tempa i větší míře rizika na obou stranách a šťastnější byli jako první hráči Konské a šli do vedení. V urputném závěru ale Eagles vyrovnali na 1:1 a tak musel i o vítězi letošního ročníku rozhodnout penaltový rozstřel. A jak už Vám napověděl nadpis tohoto článku, štěstí stálo při domácích, kteří si výhrou v letošním ročníku připsali už pátou výhru v řadě!
 
Letos tedy úplně nejtěsnější a nejtěžší cestou znovu vyhrál tým FC Konská, před druhými Eagles, v souboji o třetí místo zvítězil tým Svibice nad Green Barem Borek.

Nejlepším brankářem se podle hlasování všech týmů stal Josef Fujak z týmu Green Bar Borek, nejlepším střelcem pak Vašek z týmu Svibice.

Kompletní výsledky a průběh turnaje najdete na fotografiích níže.
Fotografie z turnaje jsou k dispozici v galerii zde.
 
Poděkování patří rozhodčímu, panu Miroslavu Ježkovi, za perfektní dohled nad sportovními výkony, a rovněž všem členům a příznivcům OS Za rozvoj Konské, kteří se podíleli na přípravách a průběhu letošního ročníku turnaje.


Gratulujeme vítězům a všem oceněným a těšíme se na společné zápolení opět v příštím roce!
Za drobné nedostatky se omlouvám a slibujeme, že příští ročník bude zase o něco lepší!

Sportu zdar!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *