​Turnaj ve stolním tenise opět úspěšný

Novinky

V sobotu 27. února se v tělocvičně základní školy v Konské uskutečnil již tradiční turnaj ve stolním tenise a my Vám z něj dlužíme alespoň kratičký report. Ten najdete právě v tomto článku.
 
Začínali jsme klasicky kolem třetí hodiny odpolední a pro letošní ročník pořadatelé opět přichystali novinku. Ta spočívala v rozdělení hlavního turnaje do dvou kategorií – turnaje FUN pro amatérské hráče, a turnaje TOP pro hráče, kteří za sebou mají profesionální průpravu ve stolním tenise v jakékoli věkové či výkonnostní kategorii. Dále se hrál i turnaj žen a po skončení turnajů jednotlivců i turnaj ve čtyřhře.
 

Turnaj TOP

Do turnaje TOP se přihlásilo celkem 6 hráčů, kteří si zahráli systémem každý s každým, a o vítězi rozhodovala tabulka.

V turnaji TOP zvítězil pan Milan Marosz, před svým synem Danielem Maroszem a na třetím místě se umístil Lukáš Pyszko.

Nutno dodat, že v této kategorii byl k vidění stolní tenis na opravdu velmi vysoké úrovni!
 

Turnaj FUN

Jak už napovídá název turnaje, tento turnaj byl hrán hlavně pro zábavu a přihlásil se do něj největší počet startujících – konkrétně 26. Turnaj se hrál systémem vítězného a opravného pavouku tedy i Ti hráči, kterým se dařilo nejméně, si zahráli alespoň dva zápasy. 

V turnaji FUN se střetly různé výkonnostní kategorie, ale k vidění byly i dramatické zápasy se zajímavou zápletkou. Nejvýše umístění v kategorii FUN pak dle mého názoru mohli bez problému poměřit své síly i v kategorii TOP.

Vítězem turnaje FUN se stal Václav Kučerik, který ve finále zdolal Romana Ciencialu, bronz připadl Martinu Hlawiczkowi.

 
Turnaj žen

Do tohoto turnaje se přihlásily 4 hráčky a i v jejich turnaji byla k vidění zajímavá podívaná. Nicméně byli bychom velmi rádi, kdyby se do
příštího ročníku přihlásilo více příslušnic něžného pohlaví.

Nejlépe si mezi ženami vedla Martina Szurmanová, na druhém místě se umístila Eva Kukuczková a medailovou trojici doplnila Dominika Konderlová. Nepopulární bramborové umístění připadlo Nadi Barcalové. 

Do bojů v rámci našich turnajů zasáhla ještě jedna hráčka – Lenka Ciencialová, ta se však zúčastnila turnaje FUN. Letos ji však potkal docela těžký los, který jí nedovolil lepší umístění, než přibližně v polovině startovního pole.
 

Turnaj ve čtyřhře

Podtržením celého sportovního dne je vždy turnaj dvojic. V uvolněné atmosféře a především pro zábavu se i letos do tohoto turnaje přihlásil solidní počet startujících, celekm 16! Na registrační listině se objevilo mnoho zajímavých týmů, a i když uvedeme pouze vítěze, může Vám být podle názvů jasno, že tento turnaj je hraný vždy hlavně pro zábavu.

Zvítězil tým s názvem „Ujec přeboč“ – Roman Čmiel a Daniel Marosz,
Druhé místo vybojoval „Garáž Team“ – Roman Cienciala a Lukáš Pyszko.
Třetí místo obsadili „Linhart Team“ – Daniel Bujok a Ondřej Linhart,
 
Všem vítězům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme!
Zkoušeli jsme letos poprvé opět nový model turnaje a za drobné organizační nedostatky se omlouváme – příště budeme chytřejší.

Myslím si ale, že si tohle sportovní odpoledne, pokračující až do pozdních večerních hodin mohli všichni docela hezky užít i díky bohatému bufetu, který připravila rodina Sobelových, kterým tímto přinášíme obrovské díky. Poděkování patří také panu Romanovi Ciencialovi za zapůjčení stolu a všem dalším, kteří se jakoukoli mírou podíleli na organizaci či průběhu letošního ročníku turnaje.

Doufáme a věříme, že příští ročník bude zase alespoň stejně úspěšný!

Sportu zdar!

Fotogalerie:
http://sport.konska-osuvky.cz/gallery/detail?galleryId=70

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *